Przychodnia weterynaryjna Miniwet w Węgrowie na Mazowszu – poznaj naszą ofertę!

Dodano: 26/04/2019

Przychodnia weterynaryjna w Węgrowie - Mazowieckie

Przychodnia weterynaryjna Miniwet to miejsce, w którym Twój pupil może liczyć na najwyższą jakość usług. Nasza oferta obejmuje pełną opiekę nad każdym czworonożnym przyjacielem człowieka zarówno w ramach profilaktyki, jak i diagnostyki oraz leczenia farmakologicznego i operacyjnego. Gwarantujemy również pomoc w nagłych przypadkach. Zapoznaj się z naszą ofertą i zarejestruj swojego pupila na wizytę już dziś!

Spis treści
Profilaktyka i diagnostyka
Szybka reakcja gwarancją szybkiego powrotu do zdrowia
Nowoczesne metody diagnostyki
Leczenie farmakologiczne i chirurgiczne
Leki czy operacja?
Najczęstsze zabiegi chirurgiczne
Szybka pomoc w nagłych przypadkach

Oferta profilaktyki i diagnostyki w mazowieckiej przychodni weterynaryjnej Miniwet w Węgrowie

Przychodnia weterynaryjna Miniwet w Węgrowie, w województwie mazowieckim zachęca wszystkich odpowiedzialnych właścicieli zwierząt domowych do regularnych wizyt kontrolnych. Podczas nich możliwe będzie wykonanie badań potwierdzających, że z Twoim pupilem wszystko jest w porządku i nie ma powodów do obaw. Pamiętaj, że profilaktyka to najskuteczniejszy sposób, aby uniknąć różnego rodzaju chorób, które mogłyby niepostrzeżenie rozwinąć się w organizmie Twojego czworonoga i stać się potencjalnym zagrożeniem nie tylko dla jego zdrowia, ale też życia. Dlatego tak ważna jest uważna obserwacja zwierzęcia i właściwe dbanie o jego aktywność fizyczną i dietę. Nasi lekarze z pewnością podpowiedzą Ci, jak dobrać odpowiednią karmę i jak dbać o potrzebę ruchu i zabawy w zależności od rasy, wieku i ewentualnych alergii pokarmowych Twojego pupila.

Szybka reakcja gwarancją szybkiego powrotu do zdrowia

Oczywiście wizyty kontrolne są również niezbędne wówczas, gdy już zauważysz u swojego pupila jakiekolwiek niepokojące objawy. Pamiętaj, że w przypadku kotów i psów nawet najmniejsza zmiana w ich zachowaniu może być sygnałem informującym o rozwijającej się w ich organizmie chorobie. Od niepozornych objawów takich jak większa senność, ospałość czy niechęć do zabawy mogą zaczynać się naprawdę poważne problemy. Panikowanie jednak zupełnie tu nie pomoże. Lepiej po prostu umów się na wizytę w naszej przychodni. Podczas spotkania lekarz dokładnie sprawdzi, czy słabsze samopoczucie pupila wynika z przemęczenia, zmiany pogody czy tęsknoty za członkiem rodziny, który musiał wyjechać w kilkudniową podróż, czy raczej może sygnalizować początek choroby.

Nowoczesne metody diagnostyki

Zarówno w sytuacji, gdy potencjalne problemy ze zdrowiem Twojego pupila zostaną wykryte przez Ciebie, jak i wówczas, gdy odkryje je specjalista podczas wizyty kontrolnej, możesz u nas liczyć także na pełną diagnostykę. Na miejscu wykonujemy badania laboratoryjne, a dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych sprzętów takich jak aparat Horriba czy aparat Catalyst One firmy Idexx wyniki morfologii możemy uzyskać w zaledwie jedną minutę, a wyniki badania biochemicznego krwi maksymalnie w ciągu kilkunastu minut. Nasza oferta obejmuje również badania z zakresu radiologii cyfrowej oraz ultrasonografii. Przeprowadzamy w celach diagnostycznych także badania histopatologiczne, cytologiczne oraz mikrobiologiczne.

Pies w kołnierzu weterynaryjnym

Leczenie farmakologiczne i chirurgiczne w mazowieckiej przychodni weterynaryjnej Miniwet w Węgrowie

Oferta mazowieckiej przychodni weterynaryjnej Miniwet w Węgrowie nie ogranicza się oczywiście do usług z zakresu profilaktyki i diagnostyki. Po wykryciu jakichkolwiek problemów ze zdrowiem u Twojego pupila i właściwym zdiagnozowaniu choroby gwarantujemy także szeroki zakres usług obejmujący między innymi leczenie farmakologiczne i chirurgiczne.

Leki czy operacja?

Zajmujemy się szerokim spektrum schorzeń, z jakimi borykać się mogą zwierzęta domowe. W niektórych przypadkach wystarczającym rozwiązaniem będzie właściwe zdiagnozowanie choroby, a następnie przepisanie odpowiedniego leku i poinstruowanie właściciela, w jaki sposób i w jakich dawkach należy go podawać przez kolejnych kilka czy kilkanaście dni. W innych sytuacjach diagnostyka może jednak wykazać, że Twój pupil wymaga znacznie więcej uwagi, a jego schorzenie musi być leczone nieco bardziej inwazyjnie. W takiej sytuacji lekarze weterynarii specjalizujący się we właściwej dziedzinie zalecą właściwe postępowanie w postaci zabiegu chirurgicznego.

Najczęstsze zabiegi chirurgiczne

Do najczęściej przeprowadzanych zabiegów chirurgicznych w naszej przychodni należą przede wszystkim planowe operacje kastracji oraz sterylizacji. Często niestety zabiegi muszą być jednak wykonywane również w sytuacjach nagłych, takich jak konieczność usunięcia ciała obcego z przewodu pokarmowego czy operacje cięcia cesarskiego w wyniku powikłań porodu. Zabiegi chirurgiczne wykonujemy w znieczuleniu ogólnym – w przypadku zabiegów planowych należy pamiętać więc o odpowiednim przygotowaniu zwierzęcia do procedury. Nasi lekarze omówią z Tobą wszystkie najważniejsze kwestie podczas kontrolnej wizyty przedzabiegowej. Zastosowanie się do ich zaleceń z pewnością ułatwi Twojemu pupilowi komfortową regenerację po zabiegu i szybki powrót do zdrowia.

Nie tylko planowe wizyty, czyli pomoc w nagłych przypadkach w przychodni weterynaryjnej Miniwet w Węgrowie na Mazowszu

Przychodnia weterynaryjna Miniwet w Węgrowie na Mazowszu zachęca swoich pacjentów do rejestrowania wizyt z wyprzedzeniem. Nie oznacza to jednak, że nie możesz skorzystać z naszych usług w sytuacji, gdy Twój pupil nagle zachoruje lub – co gorsza – ulegnie wypadkowi. Pomoc zwierzęciu, którego życie jest zagrożone, jest dla nas najważniejsza, dlatego możesz zawsze zgłosić się do nas w każdym nagłym przypadku. Wówczas wszystkie planowe zabiegi i wizyty mogą się nieco opóźnić, dlatego zawsze prosimy naszych pacjentów o wyrozumiałość. Profilaktyka lub nawet planowe zabiegi chirurgiczne mogą zaczekać, podczas gdy dla zwierzęcia po poważnym zatruciu, wypadku czy innym silnym urazie każda minuta jest na wagę złota. W takiej sytuacji wystarczy, że skontaktujesz się z nami telefonicznie i poinformujesz, że jesteś już w drodze do kliniki. Lekarze zajmą się Twoim pupilem niezwłocznie po przybyciu na miejsce.

Diagnostyka w nagłych przypadkach

Dzięki najnowocześniejszym sprzętom do diagnostyki obrazowej i neurologicznej jesteśmy w stanie szybko ocenić stan narządów wewnętrznych pacjenta, który uległ wypadkowi, i przystąpić do jak najszybszego udzielania mu właściwej pomocy. W ramach diagnostyki neurologicznej na miejscu przeprowadzamy badania płynu mózgowo-rdzeniowego oraz mielografię, a także inne badania neurologiczne mające na celu wykluczenie trwałego uszkodzenia tkanek wynikającego z urazu głowy czy kręgosłupa. Oferujemy także usługi w zakresie chirurgii urazowej oraz ortopedii oraz operacje w znieczuleniu ogólnym podawanym wziewnie (Izofluran) lub dożylnie (TIVA). Gwarantujemy również pomoc specjalistów z dziedzin takich jak kardiologia, okulistyka czy nefrologia.

Inne nagłe przypadki i sytuacje zagrożenia życia

Oczywiście każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak niebezpieczny może być dla czworonoga na przykład wypadek komunikacyjny, upadek z wysokości czy silny uraz głowy. Nie zawsze jednak wiemy, że istnieją inne sytuacje, w których pomoc lekarza specjalisty powinna zostać udzielona jak najszybciej. W Miniwet poza kolejnością przyjmujemy także pacjentów, którzy ulegli nie tylko urazom czy pogryzieniu, ale też np. udarowi cieplnemu, rozszerzeniu i skrętowi żołądka, obrzękowi płuc, a także samicom wymagającym cesarskiego cięcia lub natychmiastowego podjęcia leczenia w związku z ropomaciczem.